Jak inwestować w kryptowaluty, bitcoin?

Jak inwestować w kryptowaluty, bitcoin
  • inwestowanie
  • kryptowaluty
  • w co inwestować
  • rynek walutowy
Jak inwestować w kryptowaluty, bitcoin

Kryptowaluty stanowią stosunkowo nowy instrument inwestycyjny, który jednak jest doceniany przez traderów za wysoką zmienność. Wiele osób decyduje się zatem na grę na tym właśnie rynku z nadzieją na osiąganie wysokich zysków. Podobnie jak na innych rynkach niezbędne jest tutaj zrozumienie mechaniki działania i opracowanie strategii, która będzie pozwalała z wysoką skutecznością inwestować w aktywa. Prezentujemy w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty i przedstawiamy, które z nich są najbardziej popularne na rynku.

Inwestować można przez różne podmioty

Inwestowanie w kryptowaluty można realizować na różne sposoby.

Jedną z opcji jest skorzystanie z giełd kryptowalut. Popularne giełdy dają dostęp do wszystkich najważniejszych kryptowalut oraz popularnych altcoinów. Na wielu giełdach dostępnych jest nawet kilkadziesiąt kryptowalut używanych na całym świecie w różnych zastosowaniach. Możliwości inwestycyjne są dzięki temu bardzo duże i można wybierać takie waluty, w które zainwestowanie będzie miało sens. Najlepiej wybierać te giełdy, które działają na rynku od długiego czasu i posiadają wielu klientów korzystających z ich usług. Korzystanie z takich podmiotów jest gwarancją bezpieczeństwa zgromadzonych na rachunku środków i pewność, że zawieranie transakcji będzie odbywało się po atrakcyjnym kursie.

Druga opcja to natomiast skorzystanie z brokerów. Wielu z nich pozwala zawierać kontrakty na wzrosty lub spadki poszczególnych kryptowalut. W ofercie brokerów najczęściej dostępnych jest kilkanaście aktywów pochodzących z tego rynku. Inwestorzy posiadający już konto u brokera mogą zatem z łatwością z niego skorzystać, aby rozpocząć inwestowanie na rynku kryptowalut.

Najważniejsze kryptowaluty

Na rynku kryptowalult istnieją takie, które są najpopularniejsze i zarazem charakteryzują się największą płynnością. Należą do nich Bitcoin, Etherum oraz Ripple XRP. Prym bez wątpienia wiedzie Bitcoin, którego kurs bardzo często wpływa na cały rynek kryptowalut. Bitcoin odpowiada za aż 62% ogólnej kapitalizacji kryptowalut.

Bardzo wysokie wahania notowań

Inwestując w kryptowaluty należy przygotować się na bardzo wysokie wahania notowań poszczególnych walut. Nawet w przeciągu jednego dnia wahania notowań mogą wynosić kilkanaście procent. Inwestycje takie są zatem kierowane przede wszystkim do osób, które są gotowe na tak wysokie zmiany. W ocenie sensowności inwestycji w danym momencie może bardzo mocno pomagać śledzenie aktualności z rynku kryptowalut. W ten sposób można oceniać obecne trendy i podejmować skuteczne decyzje inwestycyjne. Takie waluty jak Bitcoin pokazały jednak, że w dłuższym terminie osiągają coraz wyższe poziomy. Na przestrzeni wielu lat systematycznie występowały nowe szczyty na notowaniach tej waluty. Z tego powodu kryptowaluty można traktować jako inwestycję długoterminową.

Należy jednak pamiętać o ryzyku. Wysokie wahania notowań mogą prowadzić do szybkiej utraty całego zainwestowanego kapitału. Podczas gry na rynku kryptowalut najlepiej inwestować jedynie nadwyżki finansowe, z których utratą można się pogodzić.

Dodaj opinię:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 6 =

Podobne

Źródła

Zdjęcie: https://www.shutterstock.com/