W co zainwestować 10 000 – 50 000 zł?

inwestowanie pieniędzy
  • akcje
  • w co inwestować
  • giełda
  • obligacje
  • ETF
inwestowanie pieniędzy

Wiele osób, którym udało się zgromadzić nadwyżki finansowe zastanawia się nad ich zainwestowaniem. Takie działanie może dawać świetne efekty i pozwala na bardzo łatwe pomnożenie posiadanego kapitału. W celu skutecznego inwestowania i pomnażania posiadanego kapitału niezbędne jest jednak posiadanie wiedzy. Prezentujemy w co najlepiej zainwestować 10 000 – 50 000 zł, aby pomnożyć swój kapitał. Nasze propozycje obejmują zarówno inwestycje o niskim ryzyku, jak i bardziej ryzykowne. Te drugie wiążą się z możliwością utraty kapitału, ale również pozwalają na osiąganie zdecydowanie wyższych zysków. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami interesujących inwestycji, z których każdy będzie w stanie wybrać odpowiednie dla siebie.

Inwestycje o niskim ryzyku

Wśród inwestycji związanych z podejmowaniem niskiego ryzyka warto wyróżnić przede wszystkim ETFy, obligacje państwowe oraz inwestowanie w niektóre spółki giełdowe.

ETF czyli inwestowanie w indeksy w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Wynika to przede wszystkim z faktu, że taki sposób inwestowania pozwala na osiąganie większych zysków niż na lokacie, ale jednocześnie nie jest związany z wysokim ryzykiem. Zmiany w indeksach są bowiem średnimi zmianami we wszystkich spółkach, które składają się na konkretny indeks. Obecnie można kupować ETFy zarówno na polską giełdę, jak i zagraniczne podmioty, co przekłada się na dobre efekty z takiego działania i może być korzystne dla wszystkich osób.

Kolejny sposób inwestowania to obligacje państwowe. Tutaj przewidywana stopa zwrotu będzie niższa niż w przypadku ETFów, ale jest to bardzo bezpieczny instrument finansowy. W wielu przypadkach obligacje są bowiem objęte gwarantowaną stopą zwrotu. Gwarantuje to bardzo wysokie bezpieczeństwo. Dodatkowo oprocentowanie lokat przewyższa to na lokatach. Istnieje także możliwość wybierania czasu trwania inwestycji, co również jest bardzo korzystne dla osób, które postanowią korzystać z takich właśnie produktów finansowych.

Nasza ostatnia propozycja inwestycji o stosunkowo niskim ryzyku to postawienie na stabilne spółki giełdowe, które wypłacają dywidendę. W tym przypadku inwestowanie jest długofalowe i opiera się głównie na czerpaniu korzyści z dywidendy. Na polskim rynku kapitałowym dostępnych jest kilka spółek, które już od wielu lat dzielą się z akcjonariuszami swoim zyskiem. Należą do nich Śnieżka (SKA), Neuca (NEU), Dom Development (DOM), Wawel (WWL), Unibep (UNI). Są to jedynie niektóre ze spółek, które dzielą się zyskiem.

Inwestycje o wysokim ryzyku

Do inwestycji o wysokim ryzyku zaliczamy przede wszystkim Forex oraz kryptowaluty. Inwestując w ten sposób należy liczyć się z możliwością utraty kapitału, a nawet skończeniem z ujemnym saldem. W przypadku tych instrumentów jednak i same zyski mogą być wyższe. Osiągalne są tutaj bowiem stopy zwrotu na poziomie kilku tysięcy procent. Ten sposób inwestowania polecany jest jednak głównie dla osób doświadczonych, które posiadają wiedzę na temat rynku kapitałowego i znają wszystkie ryzyka z nim związane.

Dodaj opinię:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

89 − 85 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com